Abdülmalik Mücahit'i kabul

2 Haziran 2016

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ABD'de faaliyet gösteren Sound Vision'un başkanı, yazar ve radyo yapımcısı Abdülmalik Mücahit'i kabul etti.

Kurtulmuş, Çankaya Köşkü'ndeki kabulde, ABD'de Müslümanlar adına çalışmalar yapan Mücahit'in kurucusu olduğu kuruluşun faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

- Abdülmalik Mücahit kimdir?

Sosyal problemler, toplumsal politikalar ve İslam-batı ilişkilerine yoğunlaşan Mücahit, 2011-2015 yılları arasında beş kez dünyada en etkin 500 Müslüman listesine seçildi.

ABD'de sağlık, tecavüz ve bağış hakları ile ilgili birçok projeyi yöneten, bu konularda kanunlar çıkarılmasına öncülük eden Mücahit, ABD'nin yanı sıra Kanada, İngiltere ve Fransa'da 45'in üzerinde düşünce topluluğu kurdu.

Abdülmalik Mücahit, 400 bine yakın Müslüman üyesi bulunan Büyük Chicago İslam Konseyinin 2005-2008 yılları arasında da başkanlığını yaptı.

Göçmen hakları konusunda farkındalık oluşturan çalışmaları hayata geçiren Mücahit, ABD'de "islamofobi ve köktencilik" ile mücadele için stratejik iletişim merkezi kurarak Müslümanları organize etmek için faaliyetlerde bulunuyor.

Abdülmalik Mücahit'i kabul | Resim 1 Abdülmalik Mücahit'i kabul | Resim 2